الگوریتم EMD یکی از چند ده الگوریتم گوگل است که در سالهای اخیر و در راستا بهینه کردن نتایجش، ارائه کرده. بعد از اینکه گوگل الگوریتم‌های پنگوئن و پاندا را معرفی کرد، ما شاهد حذف شدن یکسری از سایتها از نتایج گوگل بودیم.

برای همین یکسری از متخصصان سئو سعی کردند تا با ترفندهای خودشان، دوباره رتبه‌های قبلی خودشان را پس بگیرند. یکی از این ترفندها استفاده از کلمه کلیدی در آدرس دامنه بود که این الگوریتم هم دقیقا به همین موضوع می‌پردازد.

در این پست از آراد سئو قصد داریم تا ببینیم الگوریتم EMD چیست و در سئو در اصفهان تاثیر می‌گذارد یا نه! با ما همراه باشید.

تاریخچه الگوریتم EMD

همه چیز از سال 2012 و پس از انتشار الگوریتم‌های پنگوئن و پاندا شروع شد؛ این الگوریتم‌ها توانسته بودند تا تاثیر زیادی بر روی نتایج گوگل بگذارند. به حدی که تعداد زیادی از سایتها از نتایج گوگل حذف شدند.

ولی متخصصان سئو همیشه در حال تست ترفندهای مختلف سئو بودند که یکی از این ترفندها، استفاده از کلمه کلیدی در عنوان بود. به این شکل که اگر مثلا قصد داشتند در کلمه “متخصص سئو” در صفحه اول گوگل برسند، همین کلمه را به عنوان آدرس دامنه خودشان انتخاب می‌کردند.

گوگل هم به خاطر لینکسازی‌های داخلی و خارجی که بر روی این انکرتکست انجام می‌شد، فکر می‌کرد که این کلمه، برند این سایت است و به آن رتبه می‌داد.

گوگل پس از مدتی متوجه این ترفند کلاه سیاه شد و تصمیم گرفت تا با آن مقابله کند. برای همین الگوریتم EMD را منتشر کرد.

معرفی الگوریتم EMD

حالا گوگل که متوجه این ترفند کلاه سیاه شده بود، یک الگوریتم با نام EMD منتشر کرده که مخفف شده کلمات Exact Match Domain و به معنای “دامنه دقیقا مرتبط” است. برخلاف اسم بقیه الگوریتم‌ها، فعالیت این الگوریتم با اسمش رابطه مستقیم داشت.

البته یادتان باشد که استفاده از کلمه کلیدی در دامنه جزو ترفندهای کلاه سیاه نیست؛ مگر اینکه گوگل تشخیص دهد که سایت شما جهت فعالیتهای اسپم ساخته شده.

گوگل با استفاده این الگوریتم، به لینکسازی خارجی، فعالیت شبکه اجتماعی، بررسی محصولات و … می‌پردازد تا بفهمد کیفیت کار شما در چه حد و اندازه‌ای است.  البته یکسری موارد وجود دارد که شما با رعایت آنها می‌تواند نمره قابل قبولی از این الگوریتم بگیرید:

  • ارائه خدمات و محصولات با کیفیت
  • برقراری رابطه خوب با مشتری
  • کاربران در صفحات مختلف سایت خودتان بچرخانید
  • لینکسازی داخلی و خارجی به صورت دقیق پیاده سازی شود
  • محتواهای اسپم تولید نکنید؛ برای کاربر بنویسید!
  • و …

رعایت تمامی موارد بالا برای بررسی کیفیت کار شماست که مبادا جزو افرادی باشید که فعالیت اسپم دارند.

چه سایتهایی توسط EMD جریمه می‌شوند؟

همانطور که گفتیم، گوگل اگر یک درصد بفهمد که شما قصد فعالیت اسپم را دارید، فورا توسط الگوریتم های گوگل مورد بررسی قرار می‌گیرد تا فعالیت شما را زیر نظر داشته باشند. یکی از این الگوریتم‌ها، EMD است.

طبق بررسی‌هایی که انجام شده، این الگوریتم بر روی سایتهای زیر بیشتر حساسیت نشان می‌دهند:

1. محتوای بی کیفیت

گوگل همیشه مخالف محتوای بی کیفیت بوده و این موضوع را به دفعات زیاد اعلام کرده. الگوریتم‎های زیادی هستند که به جستجوی محتوای بی کیفیت و جریمه آنها می‌پردازند که یکی از آنها، الگوریتم EMD است.

سعی کنید تا محتوا خودتان را برای کاربر بنویسید؛ نیاز کاربر را بررسی کنید و یک محتوایی بنویسید که از خواندن آن لذت ببرد.

2. تکرار بی رویه کلمات کلیدی

تکرار بی رویه کلمات کلیدی یا همان کیوورد استافنیگ یکی از ترفندهای کلاه سیاه منقضی شده است که در قبل از معرفی الگوریتم‌های نسل جدید گوگل، جوابگو بود. به این شکل که هر چه کلمه کلیدی مدنظر را بیشتر تکرار می‌کردید، رتبه بهتری می‌گرفتید.

کیوورد استافینگ درواقع یکی از همان فعالیت‌های اسپم است که اصلا و به هیچ وجه نباید به سراغ آن بروید.

الگوریتم EMD چیست؟

شرکتهای سئو اصفهان الگوریتم EMD را رعایت میکنند؟

اینکه شما از کلمه کلیدی خودتان در عنوان استفاده کنید جزو ترفندهای کلاه سئو نیست؛ درواقع شما باید فقط طوری فعالیت کنید که گوگل فکر نکنید سایت شما جزو سایتهای اسپم است.

یعنی اینکه شما باید منظم، دقیق و برای کاربر کار کنید و این دقیقا همان چیزی است که شرکتهای سئو در اصفهان باید آن را رعایت کنند.

سوالات متداول

Emd مخفف چیست؟

Emd مخفف سه کلمه Exact Match Domain است.

چگونه رتبه خوبی از الگوریتم EMD بگیریم؟

گوگل با استفاده از این الگوریتم سعی می‌کند تا بفهمد که شما برای کاربر کار می‌کنید یا برای گوگل! پس برای کاربر کار کنید.

چرا گوگل الگوریتم EMD را معرفی کرد؟

تا جلوی ترفندهای کلاه سیاه و سایتهای اسپم را بگیرد.

جمع بندی

در این پست از aradseo سعی کردیم تا ببینیم الگوریتم EMD چیست و چه تاثیراتی بر روی سئو سایتها می‌گذارد.

اگر به توضیحاتی که در بالا دادیم دقت کرده باشید، می‌فهمید که گوگل با استفاده از EMD فقط می‌خواهد بفهمد که شما مسیر درستی را پیش گرفتید یا نه. کلیت فعالیت الگوریتم EMD برای مقابله با سایتهای اسپم و ترفندهای کلاه سیاه است.

پس سعی کنید به جای اینکه سر گوگل را شیره بمالید، با او رفیق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *