گوگل همیشه و به صورت مستمر در حال آپدیت الگوریتم‌های خودش است که کاربران فقط از آپدیت برخی از این الگوریتم‌ها آگاه می‌شوند؛ گوگل معمولا هر سال یک آپدیت بزرگی را ارائه می‌دهد که در این آپدیت اقدام به معرفی یک الگوریتم جدید می‌کند که به همین، در سال 2016 یک الگوریتمی با نام الگوریتم موش کوش یا possum منتشر شد.

موش کور یکی از الگوریتم های گوگل به شمار می‌رود که بر روی جستجوی محلی تاثیر بسزایی دارد. این الگوریتم اقدام به فیلتر کردن نتایج سرپ بر اساس نیاز کاربران می‌کند.

در ادامه این مقاله از آراد سئو قصد داریم تا ببینیم الگوریتم موش کور چیست و چطور می‌تواند بر روی سئو در اصفهان تاثیر بگذارد.

تعریف کلی از الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور گوگل به صورت تخصصی بر روی سئو محلی یا همان لوکال سئو نظارت دارد و نتایج کاربران را بر اساس فاکتورهای سئو محلی تغییر می‌دهد.

این الگوریتم در تاریخ 1 سپتامبر سال 2016 منتشر شد؛ بعد از منتشر شدن این الگوریتم، ناگهان تعداد زیادی از کسب و کارها متوجه شدند که در بعضی از مواقع، صفحات آنها از نتایج گوگل حذف می‌شود و به این فکر افتادند که شاید توسط گوگل جریمه شده باشند.

در صورتی که اینطور نبود! همانطور که گفتیم، این الگوریتم بر روی سئو محلی نظارت دارد. یعنی اینکه اگر یک کاربری در شهر تهران کلمه “بهترین رستوران” را سرچ کند، گوگل با استفاده از این الگوریتم سعی می‌کند تا بهترین رستوران‌هایی که در استان تهران وجود دارند را به او نشان دهند.

این در صورتی است که اگر شما قبل از انتشار الگوریتم موش کور این کلمه را سرچ می‌کردید، شاید گوگل به شما نتایج مربوط به بهترین رستوران‌های جهان را نشان می‌داد!

بررسی کاربرد الگوریتم موش کور

قبل از انتشار الگوریتم‌هایی به مانند موش کور و کبوتر، کسب و کارهای محلی نمی‌توانستند خودشان را در نتایج گوگل نشان دهند و سایت‌های محبوب و برند در حال حکمفرمایی بر روی سرپ گوگل بودند.

ولی بعد از انتشار این الگوریتم، گوگل ورق را برگرداند و فرصتی عالی برای کسب و کارهای محلی ایجاد کرد. البته هدف اصلی گوگل از منتشر کردن موش کور، پیشرفت کسب و کارهای محلی نبود.

گوگل در مرحله اول به رضایت کاربران خودش فکر می‌کند. اگر در گذشته کسی در گوگل کلمه “خرید مبل در اصفهان” را سرچ می‌کرد، گوگل نتایجی به کاربرانش نشان می‌داد که فاکتورهای مربوط به سئو داخلی، خارجی و تکنیکال را رعایت کرده بودند و خبری از سئو محلی نبود!

ولی بعد از انتشار این الگوریتم، اگر کسی همین کلمه را سرچ می‌کرد، به جای اینکه مقالات بلاگ از سایتهای معروف را به کاربران نشان دهد، کسب و کارهایی را به آنها نشان می‌داد که در همین استان و در زمینه خرید و فروش مبل فعالیت می‌کردند.

الگوریتم موش کور چیست

تاثیر الگوریتم موش کور بر روی هزینه تولید محتوا در اصفهان

الگوریتم possum نمی‌تواند به صورت مستقیم بر روی سئو در اصفهان تاثیر بگذارد. همانطور که گفتیم، این الگوریتم بر روی بحث لوکال سئو یا همان سئو محلی نظارت دارد و اگر شما در حال مدیریت یک کسب و کار محلی در اینترنت هستید، فقط کافی است که به نکات سئو محلی دقت کنید.

سئو محلی از فاکتورهای مختلفی تشکیل شده که برخی از آنها مربوط به محتوا هم می‌شوند. برای مثال شما در محتواهای خودتان از کلمات محلی استفاده کنید؛ برای مثال اگر شما در حوزه جغرافیایی اصفهان فعالیت می‌کنید، باید در پست‌های مختلف، کلمه اصفهان را به کار ببرید.

علاوه بر استفاده از کلمات کلیدی، موارد دیگری هم به مانند استفاده از عکسهای مربوط به اصفهان و درج لوکیشن شهرهای اصفهان و … هم وجود دارند که باید برای رعایت اصول سئو محلی، آنها را در محتواهای خودتان رعایت کنید.

سوالات متداول

چگونه سایت را برای الگوریتم موش کور بهینه کنیم؟

این الگوریتم بر روی سئو محلی نظارت دارد؛ برای همین نیاز است که فقط فاکتورهای سئو محلی را بر روی سایت خودتان پیاده کنید.

موش کور یک الگوریتم رسمی از طرف گوگل است؟

خیر! گوگل هیچوقت وجود این الگوریتم را به صورت رسمی اعلام نکرد؛ این الگوریتم توسط کارشناسان سئو شناسایی و معرفی شد.

الگوریتم موش کور می‌تواند بر روی پیشرفت کسب و کارها تاثیر بگذارد؟

صد در صد! سئو محلی یکی از بخش‌های سئو است که گوگل به منظور بهبود نتایج گوگل و پیشرفت کسب و کارهای محلی آن را پایه گذاری کرد. مطمئن باشید که اگر فاکتورهای سئو محلی را به خوبی رعایت کنید، فروش شما چند برابر می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله از aradseo سعی کردیم تا ببینیم الگوریتم موش کور چیست و چه کاربردی برای سایتهای ما دارد.

گوگل با انتشار الگوریتم‌هایی به مانند موش کور و کبوتر، علاوه بر اینکه توانست نتایج سرپ را بهینه کند، توانست بیشترین کمک را به کسب و کارهای محلی کند؛ بعد از منتشر شدن این دو الگوریتم، کسب و کارهای محلی به شدت رشد کرده بودند و همین موضوع باعث شده بود کسب و کارهای بیشتری به سمت اینترنت نقل مکان کنند.

سئو محلی یکی از بخش‌های سئو به شمار می‌رود که مختص به کسب و کارهای محلی است؛ سئو محلی دارای فاکتورهای زیاد و پیچیده‌ای است که پیاده سازی آنها نیازمند علم و تخصص کافی در زمینه سئو را می‌طلبد.

اگر شما اطلاعات کافی در این زمینه را ندارید، بهتر است که از یک تیم سئو یا بهینه سازی سایت کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *